Portrety z Afryki
PL | EN

Portrety z Afryki

Ona - znana śląska fotografka, On - jeden z niewielu w Polsce mężczyzn robiących na drutach ubranka dla dzieci. Przez miesiąc podróżowali po Afryce Zachodniej robiąc portrety dzieci

 

Polecieliśmy do Afryki.. Wybraliśmy trzy kraje w jej zachodniej części: Gambię, Senegal oraz Gwineę Bissau. Ten trzeci kraj szczególnie nas fascynował i przyciągał.

Busami, samochodami, łodziami,  wozami zaprzęgniętymi w konie i osły przemierzyliśmy ponad tysiąc kilometrów. Spotkaliśmy ulicznych naciągaczy na ulicach Banjul, żebrzące dzieci na dworcach całego Senegalu, biednych a jednak szczęśliwych mieszkańców wysp Archipelagu Bijagos. W każdym z miejsc, do których docieraliśmy poznawaliśmy fascynujących ludzi - otwartych na białych przybyszów z Europy i bardzo przyjaznych. 

Docieraliśmy do miejsc często zapomnianych przez zachodnią cywilizację. Gdzie rodziny jedzą jeden posiłek dziennie. Gdzie normalnością jest spanie na glinianej podłodze w małej chatce. Gdzie nie ma szkół dla dzieci. Gdzie biedę i zacofanie widać na każdym kroku.

Naszym celem było zrobienie portretów dzieci, które mają niewielkie szanse nawet na podstawową edukację. Ich rodzin nie stać, by kupić im podstawowe podręczniki, wysłać je do szkoły w mieście czy większej wyspie.

 

Zdjęcia: Agnieszka Mandal
Czapki: CameraCookies

Komentarze

Ania | 2014-04-22 20:21:22

Wzruszajace i piekne......

Dodaj komentarz

oqodxn